2024m. pavasaris ir vasara buvo skirti Vokietijos pažinimui. Ir nors viskas prasidėjo nuo Bavarijos, tačiau išsiplėtė gerokai plačiau. O čia noriu su jumis pasidalinti kelionės planu, kuris galėtų užtrukti 10 – 14d ir leistų aplankyti vienas gražiausių Vokietijos vietų. Tuo tarpu patarimus prieš kelionę galite rasti čia: https://onboardwithme.com/lt/kalnuotoji-bavarija-istorijos-ir-gamtos-myletoju-kryptis/
Velnio tiltas ( arba Rakotzbrucke)
Kirtus Lenkijos – Vokietijos sieną pirmu mūsų sustojimu tampa Velnio tiltas. Tai 19a. pastatytas gotikinio stiliaus tiltas. Dėl savo unikalios konstrukcijos, žmonių pramintas velnio tiltu, mat tilto pusrutuliui atsispindėjus ramiame vandenyje, matomas tobulas apskritimas. Teigiama, kad po tilto statybų vietiniai net bijoję juo vaikščiotu, mat buvo įsitikinę, jog tokios tobulybės be velnio įskikišimo pasiekti negalima. Tiltas yra parko teritorijoje, pasivaikščioti po jį ir pramankštinti kojas po ilgos kelionės – tikra atgaiva.
Drezdenas
Tai rytų Vokietijos miestas, Saksonijos žemės sostinė, kuriame mes randame savo pirmąją nakvynę. Ir nors Drezdenas buvo subomborduotas II-ojo pasaulinio karo metu ir autentikos čia rasite nedaug, vis tik kaip nakvynės vieta jis puikiai tinka. Mieste tikrai netrūksta jaukių restoranėlių, siūlančių vokiškos virtuvės šedevrus, o pasivaikščiojimui puikiai tiks atstatytas miesto senamiestis.
Saksonijos Šveicarijos nacionalinis parkas
Parko pavadinimo kilmė nėra pilnai aiški, mat ši vietą ribojasi visai ne su Šveicarija, o su Čekija. Na o ir pats vaizdas Šveicarijos kalnų tikrai neprimena. Naconalinio parko teritorija užima beveik 100 km2. Tai Elbės upės ir jos smiltainio aukštumo. Tiesa nacionalinis parkas užima tik nedidelę dalį visos aukštumos. Kiek mažiau nei pusė nacionalinio parko teritorijos yra padengta tankiais miškais. Ir čia tikrai yra žygeivių rojus. Daugybė pėsčiųjų kelių, su galimybe užlipti į vieno kito smiltainio viršų ir pasigrožėti atsiveriančiu vaizdu. Na, o pats populiariausias objektas, tai Bastėjos tiltas – smiltainnio viršuje likęs buvusios tvirtovės tiltas. Tai gamtos ir žmogaus šedevras. Tiesa romantika baigiasi pamačius dideles turistų minias. Taigi, rekomendacija tik viena – keliauti anksti, keliauti ne turistinio sezono metu.
Berchtesgaden
Keliaujame visai prie pat Austrijos sienos, į nedidelį Bavarijos alpių Berchtesgaden miestelį. Šis miestelis pirmiausia išgarsėjo savo druskos atsargomis, ir nors jos minimos dar XIIa., teigiama kad druska čia pradėti kasti XVIa., ir nuo to prasidėjo miestelio klestėjimo laikas.
Atskiras miestelio istorijos puslapis tenka ir nacių laikams. Kadangi šį regioną buvo pamėgęs pats A. Hilteris, ir buvo įsirengęs savo rezidenciją, Berchtesgaden miestelis buvo tapęs aukštas pareigas užimančių nacių ir jų šeimų namais.
Taigi ši vieta patiks ne tik gamtos, kalnų mylėtojams, tačiau ir istorijos entuziastams.
Ką aplankyti Berchtesgaden ir aplink?
- Pirmiausia tai, rekomenduoju nepraleisti druskų kasyklų. Mes užsukome tik todėl, kad diena buvo lietinga. Tačiau tai buvo viena įdomiausių kelionės dalių. Ekskursija nėra ilga, užtrunka ~30 min., pasakojama apie druskos išgavimą iš kalnų, senovinias technologijas ir dabartinius laikus. Ekskursija tikrai labai patiks mažiesiems, mat tenka pasivažinėti mini traukiniu, persikelti per požeminį druskos ežerą ir nusileisti keliomis čiuožyklomis.
- Kelias aplink Berchtesgaden – miestelį galima apžiūrėti iš viršaus tiesiog jį apeinant. Tai vaizdingas maršrutas, leidžiantis apžiūrėti miestelį iš visų pusių.
- Istorijos mėgėjai šį regioną renkasi dėl Erelio lizdo (Eagles nest). Tai kalnuose esant viena iš Hitlerio vadaviečių, pastatyta kaip dovana jo 50-mečio proga. Tiesa į ją petekti ne taip paprasta, vadavietę galima apžiūrėti tik šiltojo sezonu metu, mat kelias iki jos siauras vingiuotas ir gali būti labai pavojingas. Paprastai ekskursijos galimos nuo gegužės vidurio iki spalio (tikslus laikas priklauso nuo oro). Tačiau užsikelti čia verta ne tik dėl istorinės vietos reikšmės, bet ir dėl nuostabaus atsiveriančio kalnų vaizdo.
- Tiem, kas sugalvos ieškoti Hitlerio vilos, Berghof, seksis kiek mažiau. Visų pirma ji buvo bomborduota II ojo pasaulinio karo pabaigoje, o po karo 1951m. Bavarijos valdžia nugriovė jos liekanas dėl ryšio su Hitleriu. Šiuo metu išlikusi tik akmeninė tvora prie įvažiavimo.
- Koningsee ežeras – tai Berchesgaden nacionaliniame parke, esantis nuostabiai žydro vandens ežeras, apsuptas kalnų. Čia perkame laivo bilietus ir plaukiame iki Salen sustojimo. Tiesa laivo sustojimai yra tik du. Pirmasis – prie bažnyčios, esančios maždaug per vidurį viso ežero ilgio, o antrasis kitame ežero krante. Nusipirkus bilietą į Salen (t.y. kitą ežero pusę) galima išlipti tarpinėje stotelėje, apžiūrėti bažnyčią, o po to keliauti toliau. Keliamės į kitą ežero pusę ir keliaujame iki kito neapsakomo grožio kalnų ežero. Čia galima rinktis kelis žygių maršrutus ir apžiūrėti apylinkes. Vaizdai užburia. Ir nors daug žmonių keliasi iki Salen, tik nedidelė jų dalis kopia į aplinkinius kalnus.
- Ramsau – jei dar turite laiko ir energijos, tai bent trumpam užsukine į Ramsau ir jo apylinkes. Tai taip pat ikoniškas Bavarijos alpių miestelis, esantis visai šalia Berchtesgaden.